Kimlik Müracatı (Temel)

(Klavuzu sonuna kadar dikkatle okudukdan sonra işleme başlayınız)

Sınav sonucu başırılı olanlar sertifikası çıktıktan sonra Edevlet uzerinden ("Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları") kısmından kimlik muracaatı yapabilir.
Başvurunuzu telefon veya bilgisayar uzerinden yapabilirsiniz
MÜRACAATTAN ÖNCE RUHSAT HARCININ VE KİMLİK KARTI ÜCRETİNİN YATIRILMASI GEREKLİDİR
Kimlik Kart ücreti (2023 yılı için 140 TL)
Ücret Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı adına Türkiye Halk Bankasına Gişeden “ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI TAHSİLATI” ödemelerinden yatabilir.

ATM den ise:(Sadece Halkbank ATM sinden oluyor) Sırasıyla: GİRİŞ, FATURA VE ÖDEMELER, EĞİTİM VE SINAV ÖDEMELERİ, POLİS AKADEMİSİ ÖDEMELERİ,ÖZELGUV.KİMLK KART-POL.TES- menülerini seçip TC NO YAZIP ONAYLAYIN

Özel Güvenlik Ruhsat Harcı (2023 yılı için 2.994 TL)
Ümraniye vergi dairesine yatıralabilir (çakmak oto sanayide.) Silahsız ögg kimlik kartı mevcut olup silahlıya çevirecek adaylar bu harcı ÖDEMEYECEKLER. (Bankalar almıyor. İnternetten yatırılmıyor.)
İMZA YÜKLENMESİ:
(çok önemlidir düzgün yapılmadığında müracaatınız olumsuz sonuçlanır)
sistem imzanızın fotoğrafını isteyecek. Başvuruya başlamadan önce; İmzanızı siyah tükenmez kalem ile bir kağıda atınız. Cep telefonunuzdan fotgrafını cekerek galerinizde hazır tutunuz. imzanın etrafında büyük boşluklar varsa kırparak sadece imzanın olduğu alanın kalmasını sağlayın. Zemin rengi beyaz olmalı.
SAĞLIK RAPORUNUN E- NABIZDA GÖRÜNMESİ GEREKLİ :
E-devlet kimlik kartı müracaatınız esnasında sistem "GEÇERLİ BİR SAĞLIK RAPORU YOK" hatası veriyorsa başvurunuzu e-devlet üzerinden yapamazsınız.

Sistem diplomanızı , parmak izinizi veya SAĞLIK RAPORUNUZU göremeyebilir. Bu hatalar veya herhangi başka bir hata alıyorsanız ve başvuruyu tamamlayamıyorsanız emniyete bizzat başvurmanız gerekiyor. Bunu için kursumuzdan sertifikanızı teslim alıp internet üzerinden randuvu alarak bizzat müracaat edilecekitr. E devletten işlemini yapamayanlar buraya tıklayarak ne yapacaklarını öğrenebilirler